Ecomari alguslugu sarnaneb paljudele klassikalistele ettevõtlusega alustamise lugudele: iseenda vajadused, sobivad hetked ning loomulikku rada pidi toimunud tootearendus kulmineerunud ärimudeliks ning ettevõtluseks.
Lapsega kodus olles käisime igapäevaselt kodurannas ja looduses ning lapse kasvades asusin süsteemsemalt tegelema küsimusega, mida võtta randa ja pikematele jalutuskäikudele kaasa väikeseks vahepalaks. Valmistasin ise nii beebiküpsiseid kui ka püüdsin koduste vahenditega teha toorleiba. Poest ostsin mitmeid kuivatatud vilju – näiteks kuivatatud kirsse. Kord pakil imeväikest kirja lugedes ehmusin tõsiselt – muuhulgas seisis pakil hoiatus tähelepanu häirete võimalikkusest.
Kauplustes saadaolevaid snäkke uurides selgus, et tehakse küll kõikvõimalikke batoone, seemnekrõpse ja suuri marjarulle, mis aga tekitavad puru (mida kotti ja sipelgate lähedusse terrassile jätta ei saa) ning osad jätavad ka näpud kleepuma. Ehedat marja õrnalt kuivatatud kujul ei leidunud. Põhjamaiste viljade valik tundus samuti kasin.
Nii tegin oma elus kannapöörde ning eemaldusin IT valdkonnast, kus olin harjunud koordineerima immateriaalsete veebipõhiste teenuste müüki. Nüüd on mul laual viljad. Lõhnavad, värvikirevad, elavad. Eelistatult eestimaised, kuid ka põhjamaadest korjatud, et säilitada laiem nomenklatuur, mõistlik hind ning väga hea kvaliteet.
Meie missioon on ärgitada inimesi leidma tee tagasi põhjamaiste viljade juurde. Lõunamaised viljad on ahvatlevad – värvikirevad, suured, maitsekad ning kauplustest alati kättesaadavad. Lisaks on neil hea sälivusaeg ning neid leidub väga paljudes toodetes – mahlades, müslides, küpsetistes, hoidistes ning kõikvõimalikul kujul igasugustes maiustes.
Põhjamaine vili on palju tagasihoidlikum. Oma välimuselt. Reeglina väiksemõõduline. Tagasihoidliku värviga. Pigem hapukas kui magus. Õrn. Tihtilugu ka hinna poolest kallim. Tundlik ning põhjamaise kliima tõttu saagikuselt ettearvamatu. Aga ka müstiline – millise pika ja raske teekonna läbib mari valmides, kuidas ta talletab põhjamaa üürikese suve jooksul paistva päikeseenergia, milliste pingutustega sünteesib mari endasse niivõrd suure koguse erinevaid vitamiine.
Ecomari viljad on aeglaselt kuivatatud, et säiliks marja toiteväärtus ning pehmem tekstuur. Viljad on saadaval tõeliselt ehedatena-hapumaitselistena kui ka väheselt magustatuna, võimaldades marju tarbida snäkina ning toiduvalmistamisel.
Loodan, et suudame pakkuda häid maitseelamusi ning tuua vaheldust igapäevastele snäkkidele. Kõik küsimused, koostööettepanekud on üliväga teretulnud. 2025. aastal muutus Ecomari nimi. Selleks sai rabamari – pühendusega meie kõige esimesele marjale, jõhvikale.
Teie Ecomari marjatiim
Värsked kommentaarid